Aktuality

Instruktorský kurz Brdo

Datum: 
9-11. 11 .2018
Místo: 
Kaprálově Mlýně
Informace: 

 

Rádi bychom vás pozvali na instruktorský kurz brdo, který se uskuteční 9-11.11 v Kaprálově mlýně. Kurz je určen pro začínající, ale i zkušenější organizátory dětských akcí, táborů a víkendovke.

Proč se kurzu zúčastnit? 

Kurz bude místem pro inspiraci a také pro poznání ostatních vedoucí a instruktorů, kteří pracují s dětmi. Kurz bude pojat i jako vzájemná výměna zkušeností. V neposlední řadě se na kurzu dá získat i potřebná kvalifikace pro vedení dětských brďo oddílu. Budu rád když se kurzu zúčastníš, pořádám ho já a je z velké části financován z ustředí HB, část účastnického poplatku určitě zaplatí i náš článek.

 

Přihlášení na kurz 

http://brontosaurus.cz/co-delame/kalendar-akci/detail/9927

Na případné dotazy rád odpovím Kaďa

.

Jarní setkání Brďo 2018

Datum: 
20.4.2018
Místo: 
Mikulčice
Informace: 

Netradiční zábava, exkurze, poznání a zápolení v nejrůznějších soutěžích čeká návštěvníky Dne Země na Valech. Tato akce se uskuteční v rámci 22. Setkání Brontosauřích dětských oddílů (Brďo). Akci na 21. 4. připravili pořadatelé z Hnutí Brontosaurus v areálu památníku Velké Moravy v Mikulčicích.Před poslední dubnový víkend nabídnou brontosauři pestrý program pro děti a jejich rodiče. Organizátoři přiblíží krásu přírody jihomoravského lužního lesa všem účastníkům a také upozorní na nutnost jeho ochrany. Část soutěžních stezek proto proběhne v unikátním lužním lese rezervace Mikulčický luh.

Co jarní setkání BRĎO nabízí?

Netradiční zábava, zajímavé exkurze s odbornými lektory, poznání unikátní přírody lužního lesa, zápolení do nejrůznějších soutěžních stezek. V neposlední řadě také soutěžní přírodovědecká stezka, která proběhne v přírodní rezervaci Mikulčického luhu. Všechny soutěžní stezky budou propojeny společným tématem „divočina přírody“. Hlavní program se uskuteční  v areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích a to v sobotu 22.4 od 10:00. Po celý víkend pro vás bude přichystán bohatý program, ubytování a strava. Setkání se můžete zúčastnit jak na celý víkend, tak i pouze na část víkendu. Záleží pouze na vaší preferenci. Veškeré potřebné informace se nachází v příloze emailu. Více o jarním setkání brontosauřích dětských oddílu zde. Také sledujte náš facebook. Pokud vás naše akce zaujala, budeme rádi, pokud se jí zúčastníte. S jakýmkoliv dotazem se na mě neváhejte obrátit. S přáním příjemného dne Martin Kadala, koordinátor brontosauřích dětských oddílů.

Program 

  • 10:00 - Slavnostní vyhlášení Duhových střípků,
  • 10:30-13:00 – Začákte přírodovědná stezka,  
  • 10:30-16:00 - Začátek tvořivých dílen, 
  • 11:30-16:00 – Otevření lanové centrum,
  • 11:30-16:00 – Expedice smuha 2018
  • 14:00-15:00 - Přírodovědná exkurze do luhu
  • 12:30-17:00 – Otevření zábavných stezek: folklorní, pohádková, sportovní

 

Instruktorský kurz Brďo

Datum: 
4-6.11.2016
Místo: 
Středisko volného času Hodonín
Cena: 
100
Informace: 

Kurz je prioritně určen začínajícím a zkušenějším organizátorům dětských akcí v rámci Hnutí Brontosaurus. Během kurzu budou účastníci seznámeni a proškoleni v několika oblastech zkušenými vedoucími Brďo oddílů a externími lektory.

Na co se můžete těšit, obsah kurzu

Během kurzu budou účastníci seznámeni s rolí instruktora a vedoucího v dětském oddíle, s tvorbou a přípravy oddílových her, oddílové činnosti a celoročních oddílových her. Kurz bude také zaměřen na motivaci dětí a na vedení dětí k environmentální výchově. Polední část kurzu bude věnována krizových situacím a jejich úspěšnému zvládnutí. Během celého kurzu budou účastníci aktivně vtahování do přednášeného tématu a budou řešit jednotlivé dílčí úkoly a modelové situace.

Termín a místo

 Středisko volného času Hodonín, nám. B. Martinů 5 695 03 Hodonín, termín 4 - 6. 11. 2016, začátek kurzu v pátek 4. 11. v 18:00, sraz v Hodoníně na nádraží.

Ubytování

 Ubytování bude zajištěno v prostorech střediska volného času, k dispozici bude zázemí SVČ Hodonín

Přihlášení

            Přihlášení přes elektrickou přihlášku na webu Hnutí brontosaurus zde, popřípadě emailem na sekce.brdo@brontosaurus.cz.

Účastnické poplatky

            100 kč na osobu, v ceně je zahrnuto ubytování a strava po celou dobu kurzu.

Kontakt

            Martin Kadala, vedoucí sekce brdo, organizátor kurz, 724806155, sekce.brdo@brontosaurus.cz

Duhové střípky jsou opět zpět !!! Soutěž startuje 31.8.2016

Ahoj kamarádi, po letní přestávce se Vám opět hlásíme. Hlásíme, že nám startuje již 15 roční soutěže Duhové střípky. Letošní ročník bude nabitý a plný zapeklitých úkolů. Duhové střípky jsou totiž soutěží, která hravě a zajímavě přiblíží téma ochrany přírody i oddílům, které se přírodovědnými necítí. Takže vítáni jsou všichni, kteří poznáváním, dobrými skutky i užitečnou prací chtějí vyzkoušet něco nového a zažít něco nevydaného. Pomocí jednoduchých a hravých pokusů si objasníme hned několik složitých procesů, vyřešíme zapeklité problémy dnešní doby a hlavně se u toho skvěle pobavíme. Takže není na co čekat, do rukou se Vám dostalo první zadání nového ročníku Duhových střípků.

Informace o přihlášení

Do soutěže se přihlásíte splněním alespoň jednoho úkolu a vyplněním přihlášky. Všechny materiály můžete zaslat poštou nebo elektronicky na kontaktní adresy. V pravidelných intervalech Vám budou zasílány další úkoly a výsledky. Pro podrobnější informace nás neváhejte kontaktovat: sekce.brdo@brontosarus.cz. Zadání soutěže naleznete v sekci DUHOVÉ STŘÍPKY.

Jarní setkání BRĎO

Datum: 
22-24.4.2016
Místo: 
Mikulčice
Cena: 
250
Informace: 

Zveme vás a váš oddíl na Setkání dětských brontosauřích oddílů a ostatních oddílů, které se uskuteční od 22.-24. dubna 2016 v Mikulčicích u Hodonína. Po celý víkend pro vás bude přichystán bohatý program.

 

 

Pátek 24.4.

Od 19:00 Sraz před klubovnou, po uvítání od organizátorů bude následovat krátká hra na seznámení jak s nejbližším okolím, tak s ostatními kdo přijeli. Konce je naplánován na 20:30. Od 21:00 se uskuteční informativní schůzka pro vedoucí. 

Sobota 25.4.

Od 9:30 Slavností zahájení Dne Země„ na vykopávkách“(přibližně hodina cesty pěšky od místa ubytování). Od 10:00 budou probíhat soutěžní stezky, na kterých si můžete ověřit své znalosti o lužních lesích, vyzkoušíte, jaké to je prolézat se v korunách stromů. Zjistíte, jaké je to malovat z přírodních materiálů, hravě si vyzkoušíte základní fyzikální zákony v praxi a v neposlední řadě na Vás čeká několik tvořivě pohybových aktivit nejrůznějších forem. Soutěžit se bude ve třech kategoriích: mladší (1. -5. tř.), starší (6. – 9. tř.) a rodiče s dětmi. Na přírodovědnou stezku je potřeba sestavit tří členné týmy.

Od 16:00 jsou pro Vás nachystány přírodovědecké exkurze do lužního lesa s poznáváním ptáků, savců a obojživelníků, rostlin a stromů s odbornými lektory. Také bude možná prohlídka místního archeologického naleziště, exkurze do muzea naftového dobývání, krátký výlet na lodičkách a další velmi zajímavé aktivity po okolí.

Od 20:00 bude přichystán slavnostní táborák u Klubovny Brontosaura a Junáka vedle mateřské školy s vyhlášením výsledků soutěžních stezek.

Neděle 26.4

 Od 9:30 Sportovní klání v nejrůznějších aktivitách mezi jednotlivými oddíly. V případě deštivého počasí bude zajištěn náhradní program. 

UBYTOVÁNÍ

 Ubytování na Klubovně Brontosaura a v tělocvičně kulturního domu na molitanech nebo na svých karimatkách ve spacácích. Ubytování je také možné vedle klubovny v „břízkách“ ve vlastních stanech nebo pod celtami. Po domluvě je možné zapůjčení vojenského hangáru a dalších jednoduchých táborových staveb a plachet. Sociální zařízení se nachází v klubovně

Hlavní program bude probíhat v prostředí Slovanského hradiště v Mikulčicích, památník Velké Moravy. Přibližně hodina běžné chůze od místa ubytování, po silnici s minimálním provozem. Příjemná procházka před začátkem akce.

STRAVOVÁNÍ       

 V pátek jsme se rozhodli z praktických důvodů ponechat způsob stravování na Vás. Nabalte si vlastní svačinky. K dispozici je kuchyň na klubovně ( v místě ubytování). V účastnickém poplatku je zahrnuta sobotní a nedělní snídaně, sobotní vydatná večeře -a slavnostní nedělní oběd J. Jídlo bude vydáváno v místní školní jídelně, přibližně 10 minut chůze od místa ubytování.

PŘIHLÁŠENÍ

Prosíme o telefonické nebo písemné nahlášení účasti a předpokládaného počtu účastníků nejpozději do 12. 4. 2015. Uveďte prosím, odkud jste, kolik přijede dětí a vedoucích, kontakt na vedoucího, předpokládaný čas příjezdu. 

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

 Pro členy BRĎO 200 Kč, pro ostatní 250 Kč. V ceně je zahnut sobotní snídaně pozdní oběd, dále nedělní snídaně a oběd a vstupné a doprava na exkurze.

Je možné se účastnit jen sobotního programu nebo jiných kombinací, nebojte se kontaktovat organizátory, rádi vám odpovědí na jakékoliv otázky ;)

JAK SE K NÁM DOSTAT?

 Vlakem na zastávku Lužice, leží na trati 330 (Přerov – Břeclav). Odtud podchodem směrem na Mikulčice, podél trati k parku Břízky, kde leží vedle MŠ a fotbalového hřiště naše Klubovna.

 

KONTAKT

 

Martin Kadala

Hnutí Brontosaurus, Sekce BRDO,

Hvězdová 10, 602 00 Brno.

Email: sekce.brdo@brontosaurus.cz.

 724 806 155

 

Stránky

Subscribe to Aktuality